قابلیت شلیک موشک کروز قدیر از زیر دریایی‌های نداجا

قابلیت شلیک موشک کروز قدیر از زیر دریایی‌های نداجا


فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تحویل انبوه موشک کروز قدیر به این نیرو گفت: این موشک ها برای انجام ماموریت‌های مختلف ساحل به دریا و سطح به سطح و یا از طریق زیردریایی‌ها بسیار مناسب هستند. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تحویل انبوه موشک کروز قدیر به این نیرو گفت: موشک هایی که ما امروز بهره برداری می کنیم موشک های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور و یا از طریق زیردریایی‌ها است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم تحویل موشک های کروز دریایی قدیر به نیروی دریایی به مناسبت هفتم آذر با اشاره به ماموریت این نیروی در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی گفت: برای انجام این ماموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع کشور، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

وی افزود: تجهیزاتی که می تواند در انجام این ماموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی است. وجود ناوهای موشک انداز و ناوشکن هایی که بتواند به ویژه در آب های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی ماموریت انجام دهند. اما این ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز و در سطح دیگر زیردریایی ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خودش است که بتوانند هر جایی که لازم باشد، وارد عمل شوند.

امیر سیاری با بیان اینکه اژدر و موشک دو سلاح مهم و استراتژیک یگان های دریایی در سطح و زیر دریا است، گفت: این اژدر و موشکی که مورد نیازمان است به لطف خدا و همت بزرگ صنعت گران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین می شود و موشک هایی که ما امروز بهره برداری می کنیم موشک های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا و یا از طریق زیردریایی‌ها است.

امیر سیاری تاکید کرد: به هرمیزان که توان موشکی ما بالاتر باشد، موشک های ما دقتش بیشتر باشد‌، بردش بالاتر باشد، قابلیت انعطافش زیادتر باشد، سرجنگی آن بهتر باشد، حساسه هایش مناسب تر باشد قطعا توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن‌های ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین گفت: با وجود داشتن موشک های مناسبی که ما در اختیار داریم و موشک های جدیدی که از وزارت دفاع تحویل گرفته ایم، ان شاء الله قطعا می توانیم با اعتماد به نفس بیشتر و با قابلیت و توان رزمی بالاتر در هر جایی که لازم باشد برای دفاع از مرزها، منابع و منافع کشور عملیات انجام دهیم.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34