ژنرال روس: جنگنده‌های ترکیه برای ما کمین کرده بودند/این ترکیه است که حریم هوایی سوریه را نقض کرده

ژنرال روس: جنگنده‌های ترکیه برای ما کمین کرده بودند/این ترکیه است که حریم هوایی سوریه را نقض کرده


فرمانده نیروی هوایی روسیه می‌گوید که جنگنده‌های ترکیه فرصت لازم را برای بلند شدن از فرودگاه و هدف قرار دادن سوخو 24 نداشته‌اند و در کمین جنگنده روس بوده‌اند.

خبرگزاری فارس: ژنرال روس: جنگنده‌های ترکیه برای ما کمین کرده بودند/این ترکیه است که حریم هوایی سوریه را نقض کرده

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چند روز پس از شلیک موشک از هواپیمای آمریکایی ارتش ترکیه به جنگنده روس، حالا فرمانده نیروی هوایی روسیه با تکیه بر اعداد و ارقام، این حمله را یک توطئه خوانده است.

بر اساس گزارش اسپوت‌نیک، کلنل «ویکتور بونداروف» به زمان لازم برای رسیدن اولین جنگنده ترکیه از نزدیک‌ترین فرودگاه اشاره کرده و ضمن ناکافی دانستن این زمان برای پاسخ به نقض حریم هوایی ادعایی ترکیه، نتیجه‌گیری کرده که جنگنده‌های ترکیه در کمین سوخو 24 روس بوده‌اند.

آنطور که بونداروف گفته، اطلاعات ضبط شده راداری هم این منطق را تأیید می‌کند؛ وی گفته: «داده‌های راداری تأیید می کند که جنگنده‌های اف-16 یک ساعت و 45 دقیقه در ارتفاع 2400 متری در حال گشتزنی در منطقه پرواز (جنگنده روس) بوده‌اند و این نشان می‌دهد که آنها طی یک اقدام عمدی، کمین کرده بودند.»

بونداروف اخبار جالب دیگری از بررسی داده‌های راداری داشت. تاکنون ترکیه می‌گفت که جنگنده روس را بخاطر نقض حریم هوایی هدف قرار داده اما گویا رادارها کاملاً برعکس می‌گویند.

ژنرال روس گفت: «بر اساس داده‌های کنترل، جنگنده ترکیه 40 ثانیه وارد حریم هوای سوریه شد و 2 کیلومتر پیش آمد در حالی که بمب‌افکن روس، مرز ترکیه را رد نکرده است.»

با توجه به عصبانیت روس‌ها و اصرار مقامات ترکیه به خصوص رئیس جمهورشان به اتخاذ مواضع تحریک‌کننده، بنظر نمی‌رسد تنش‌ها و درگیری‌های دو کشور بر سر این جنگنده ساقط شده به این زودی‌ها فرو بنشیند.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34